Nowa książka najsłynniejszego leśnika świata

Książka Petera Wohllebena “Sekretne życie drzew”i poruszyła miliony czytelników na całym świece, co zapoczątkowało falę wydawniczą dzieł o podobnej tematyce na całym świecie. Autor nie zamierza spoczywać na laurach i powraca, już z szóstą książką, pt. Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą. Czym tym razem popularny niemiecki leśnik zaskoczy czytelników? Jakie pytania przed nimi postawi? Jakie tajemnice świata przyrody przedstawi? Sprawdź sam!

Natura jako integralna część człowieka

Do tego przesłania dąży autor w swojej nowej książce. Czytelnicy, zapoznani z poprzednimi dziełami, zapewne potraktują ją jako naturalną kontynuację, gdyż dochodzi tutaj do skonfrontowania człowieka z przyrodą oraz próby odnalezienia jego miejsca w dzisiejszym świecie. Wohlleben ukazuje nasz obecny stosunek do przyrody, niejednokrotnie surowo ganiąc ludzkie zachowania, ale również wskazuje drogę, jaką możemy obrać, żeby jak najwięcej pozytywnych elementów z natury czerpać, co może być zbawienne dla obu stron. Autor zachęca nas na chociaż chwilowe oderwanie się od codziennego świata wykreowanego przez nas samych, od natłoku informacji, presji i szaleństwa w telewizji czy Internecie. Po raz kolejny udowadnia nam, że nic nie daje tak wielkiej satysfakcji i ukojenia jak natura: las, łąki, zwierzęta, wiatr czy nawet deszcz, ukazując że jest to magiczna kraina, zupełnie inna niż nasza, ale taka do której drzwi stoją nam otworem.

Jeśli i Ty chcesz postawić pierwszy krok na tej pięknej drodze, książka Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą jest dla Ciebie.

O autorze

Peter Wohlleben uważany jest za jednego z najważniejszych autorów książek przyrodniczych obecnych czasów. Z wykształcenia i zamiłowania jest leśnikiem, spędził większość swojego życia w lesie, dla którego poświęcił urzędowe stanowisko. Swoją miłością i zamiłowaniem do przyrody na każdym kroku stara się dzielić z innymi – czy to na spotkaniach, czy poprzez swoje książki. Jego debiutanckie “Sekretne życie drzew” wstrząsnęło rynkiem wydawniczym, bardzo szybko stając się niekwestionowanym bestsellerem (przetłumaczono ją na wiele języków). Książka ta, oraz kolejne z przyrodniczej serii Wohllebena, zmieniła poglądy wielu ludzi, inspirując ich do życia bliżej natury, jak i w zgodzie z nią.

Autor wydał również książkę przyrodniczą przeznaczoną dla młodszych czytelników “O cym szumią drzewa”.

Dotychczas wydane książki:

  • “Sekretne życie drzew”;
  • “Duchowe życie zwierząt”;
  • “Nieznane więzi natury”;
  • “Instrukcja obsługi lasu”;
  • “O czym szumią drzewa”;
  • Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą.
Tree obraz autorstwa freepik - www.freepik.com